Wylewka podłogowa pod panele na ogrzewanie podłogowe

17 lutego 2016 / napisał Posadzkarz
Techbau wylewki anhydrytowe w Brzegach

Bardzo popularną okładziną podłogową w ostatnich latach są panele. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, tańsze od deski i mają bardzo szeroką gamę kolorystyczną.
Wiele osób zastanawia się, jak zachowują się panele na posadzkach cementowych z ogrzewaniem podłogowym. Pytanie to jest jak najbardziej na czasie, gdyż duża większość nowo budowanych domów posiada w swoim projekcie posadzki z ogrzewaniem podłogowym.

Panele podłogowe są relatywnie cienkie w porównaniu do deski. Nie przeszkadza im również ogrzewanie od spodu. Istotniejszym aspektem jest sama posadzka, która powinna być wykonana według istniejących standardów.

Należy pamiętać, że posadzka na ogrzewanie podłogowe jest narażona na dożo większe skurcze i rozkurcze pod wpływem zmian temperatur. Dlatego taka posadzka cementowa najczęściej z mixokreta, przygotowywana jest w maszynie od razu z dodatkami uplastyczniającymi jej konsystencję – tzw. plastyfikatory.

Ale także z mikrozbrojeniem rozproszonym, czyli włóknami polipropylenowymi. Nie bez znaczenia jest również dobór kruszywa (piasku) oraz cementu jako spoiwa.
Aby wylewka z ogrzewaniem podłogowym pod panele podłogowe była dobrze wykonana należy dopilnować jej produkcję na każdym etapie przygotowania. Wtedy ciepła podłoga będzie służyła przez wiele lat.

Więcej o autorze

Posadzkarz